Dopravárik - rekreačné zariadenie obce, Ostrý Grúň

Rekreačné zariadenie Dopravárik sa nachádza v horskom prostredí Kľakovskej doliny v pohorí Vtáčnik na okraji obce Ostrý Grúň. K dispozícii je tu uzatvorené nestrážené parkovisko a v blízkosti zastávka verejnej dopravy. Okolie má ideálne podmienky na letnú, ale aj zimnú turistiku, jazdu na koni, rybolov a hubárčenie. Dopravárik ponúka ubytovanie po celý rok v hlavnej budove, ktorej súčasťou je apartmán a v zrubových chatkách.

Súčasťou areálu je hlavná budova, ktorá má dve poschodia. Tu sa nachádza 1 jednolôžková izba, 2 dvojlôžkové izby, 9 trojlôžkových izieb a 2 štvorlôžkové izby; spolu 40 lôžok. Sprchovacie kúty a toalety sa nachádzajú na chodbe. Chatky sú dve 11-lôžkové, tri 10-lôžkové a jedna 6-lôžková.

V hlavnej budove sa nachádza veľká spoločenská miestnosť s kapacitou 80 - 100 ľudí. Hlavná budova je vhodná aj na oslavy, školenia, prezentácie a pod. V areáli nájdete športové a detské ihrisko i ohnisko na opekanie.

Pre náročnejších klientov je k dispozícii päťlôžkový apartmán, ktorý tvorí dvoj a trojlôžková izba so samostatným vchodom. V apartmáne je obývacia izba s televízorom a posedením. V kuchyni je jedálenské posedenie, chladnička, varič, rýchlovarná kanvica a mikrovlnná rúra. V objekte je aj chodbička, sprchovací kút a samostatná toaleta. K apartmánu prináleží terasa, na ktorej je možné posedenie.

Miesto je ako stvorené pre detské tábory, školy v prírode, ale aj pre svadby, rodinné oslavy a ako východisko pre výlety v regióne. V okolí sa nachádza množstvo turistických trás a cyklotrás.

www.ostrygrun.sk, starosta@ostrygrun.sk, +421 908 924 835

Prevádzkovateľ:
Obec Ostrý Grúň

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram