Cyklopotulky po Regióne GRON

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON sa v máji zapojila do nahrávania prvej série slovenských Cyklopotuliek. Relácia je slovenskou obdobou veľmi obľúbených a už niekoľko rokov bežiacich Cyklotoulek a Běžkotoulek v Českej republike. Organizácia sa rozhodla využiť príležitosť a pozvať cyklistov a širokú verejnosť na výlet po Regióne GRON aj formou populárneho televízneho programu.

Cyklopotulky, ktoré majú v RTVS tento rok premiéru, sú do programu zaraďované na Dvojke každé sobotňajšie ráno tesne po deviatej hodine. Počas týždňa nasleduje ešte niekoľko repríz, zvyčajne niekoľko minút po pravom poludní.

Cyklopotulky po strednom Pohroní boli premiérovo odvysielané na RTVS 2 v sobotu 2. júla. Reláciu si môžete naďalej prezrieť v niektorej z repríz, alebo v archíve RTVS, ktorý sa spustí po kliknutí na obrázok nižšie.

Cyklopotulky na plochej dráhe

Zastávka na Tajchu na Novobanských MTB cyklotrasách

Sponzorom dielu bol zrekonštruovaný a novootvorený Hotel HRON***, ktorý sa na jednu noc stal základňou pre Cyklopotulky a ich štáb. Ráno sme v jeho priestoroch pri rozvoniavajúcej káve prebrali program dňa a priebeh natáčania a následne sme sa vydali do terénu.

Repište: vrch Bimbíz

Natáčanie Cyklopotuliek v Repišti

Natáčanie so športovým komentátorom a moderátorom relácie, Jánom Žgravčákom prebiehalo vo veľmi príjemnej atmosfére a samozrejme, nieslo sa v športovom duchu. Naše zážitky zdokumentoval kameraman Petr Válek. Trasa bola plánovaná tak, aby sme obsiahli všetky významné cyklotrasy a pamiatky v regióne. Cyklopotulky sme odštartovali v Repišti odpojením z Barborskej cesty a cyklotrás Bajkom k Tajchom. Cestou sme neobišli hrad Revište ani Plochú dráhu v Žarnovici. V Kľakovskej doline sme si prezreli expozíciu lesnej železničky a doplnili sily obedom v drevenej kolibe v Župkove. Ďalej sme pokračovali do Novej Bane, kde sme v rekreačnej oblasti Tajch na chvíľu prenechali sprevádzanie členom OZ Bike Team NB. Členovia tohto cyklistického združenia zastrešujú Novobanské MTB cyklotrasy. Po hlavnom červenom okruhu nás privideli k sakrálnej pamiatke Kohútovo a k neďalekej štôlni Tag. V závere sme vyrazili na poslednú etapu trasy úpätím najmladšej sopky v Karpatskom oblúku Putikov vŕšok a navštívili sme bývalý benediktínsky kláštor v Hronskom Beňadiku. Večer sme svoje túlanie sa ukončili opäť v Hoteli Hron***, kde sme dotočili posledné klapky a ochutnali kuchárovo umenie.

S bicyklom ku štôlni Tag

Radi by sme sa poďakovali každému, kto nám pomohol pri natáčaní dielu a osobitne Vladimírovi Šalkovskému - starostovi Repišťa, Miroslavovi Segetovi zo Združenia za záchranu hradu Revište, členom Speedway Clubu Žarnovica a OZ Bike Team NB (na čele s Jozefom Valachom), pánovi Muchovi, ktorý nám umožnil nahliadnuť do štôlne Tag a sprievodkyni po kláštore v Hronskom Beňadiku, pani Rybárovej.

Vysielacie časy Cyklopotuliek po Regióne GRON  v RTVS 2:

Sobota 02.07. - 09:05 Premiéra
Nedeľa 03.07. - 07:10 Repríza
Pondelok 04.07. - 14:00 Repríza
Utorok 05.07. - 14:10 Repríza
Piatok 08.07. - 14:00 Repríza

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram