SKI centrum Drozdovo, Nová Baňa

Ak ste práve Vy ľudia, ktorí majú radšej zimnú turistickú sezónu, môžete si dovolenku naplno vychutnávať na lyžiarskom svahu v SKI centre Drozdovo. Malým zjazdom od Penziónu Drozdovo sa dostanete priamo k nástupnej stanici lyžiarskeho vleku. Lyžiarske vleky sú umiestnené na severovýchodnom svahu pod Inovcom. Vzhľadom k orientácii a nadmorskej výške (700 m.n.m.) má dobré snehové podmienky počas celej zimnej prevádzky. Vlek Tatrapoma H-80 s dvoma zjazdovkami strednej obtiažnosti je dlhý 700 metrov a vlek LVF, ktorý je dlhý 700 metrov. Zjazdovky sú upravované ra-trakmi, hlavná zjazdovka je zasnežovaná v prípade potreby aj technickým snehom.

Stredisko prevádzkuje aj večerné lyžovanie. Ale nezúfajte ani Vy, ktorí preferujete bežecké lyžovanie. V okolí areálu ako aj priamo v ňom, sa nachádza množstvo udržiavaných turistických chodníkov a lesníckych ciest, ktoré sú využívané práve priaznivcami bežeckého lyžovania.

V stredisku je možnosť zapožičania lyžiarskej a snowboardovej výstroje. Pre tých, ktorí by sa chceli naučiť lyžovať či snowboardovať, je v stredisku lyžiarska škola. Škola je otvorená cez víkendy, sviatky a školské prázdniny. V prípade záujmu o výuku je vhodné si dopredu zarezervovať hodinu na tel. čísle 0915 635 187. Na lekciu je potrebné prísť už v lyžiarskej (snowboardovej) výstroji.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram