Jesenný Televíkend a Rádiovíkend na Novobansku a Žarnovicku

Počasie bolo na prelome októbra a novembra síce premenlivé, ale my sme vystihli práve dva krásne slnečné dni a vybrali sme sa so štábmi RTVS na nahrávanie reportáží Televíkend a Rádiovíkend.


V utorok 31.10.2017 bol deň ako stvorený pre vychádzku po Náučnom chodníku Zvonička. Martina Kacinová a jej štáb z Televíkendu boli v tomto týždni prvými hosťami organizácie Región GRON v teréne. Úvodnou zastávkou chodníka bola, samozrejme, Zvonička. Tu nás privítal Viťazoslav Chrappa, ktorý predstavil náučný chodník a v mene tvorcov chodníka - Mestských lesov Nová Baňa, nám poprial príjemné natáčanie. Popísal zaujímavosti, ktoré nás ešte len čakali a tiež dôvody či nové nápady k tvorbe podobných atraktivít. Ďalej sme pokračovali k zastávkam na Červenej a Havranej skale a popri Kamennej šachte potom šup na Háj. Andrea Šipikalová z Informačného centra Nová Baňa predstavila Rozhľadňu Háj a jej okolie. Naše nahrávanie sa už schyľovalo ku koncu a bol najvyšší čas vrátiť sa do Kohútova, kde sme v posledných zvyškoch svetla dotočili záverečné klapky.

Reportáž ste mohli vidieť na  RTVS  2  v Televíkende v sobotu 18.11. a v nedeľu 19.11. 2017.


VIDEO nájdete v archíve na webe RTVS, minutáž 17 min. 10 sec.:

www.rtvs.sk/televizia/archiv/117.... Vysielanie reportáže v Rádiovíkende:

Sobota 2.12.2017 o 9:05 hod., Rádio Slovensko

Repríza: Rádio Regina 15.12.2017 o 10:05 hod.

Rádiovíkend so Sylviou Hoffmannovou sme si užili v piatok 3.11.2017. Našou trasou bola modrá turistická značka medzi mestami Nová Baňa a Žarnovica, ktorá bola spoločným projektom OOCR Región GRON a KST Tatran Žarnovica v roku 2016. Nahrávania sa zúčastnila diplomantka žurnalistiky Michaela Melová z Katolíckej univerzity v Ružomberku, Žofia Hanusová z Regiónu GRON a Jozef Štefanka z KST Tatran Žarnovica. V úseku Rozhľadňa Háj - horáreň na Zadnom Šarvízi sa k nám pripojil aj p. Šmondrk z Mestských lesov Nová Baňa.

Turistika začala krásnym slnečným privítaním sa v Kohútove. Na Rozhľadni Háj sme si vychutnali výhľady žiarivého predpoludnia. Na Zadnom Šarvíze sme sa občerstvili pri Zbojníckych studničkách a vydali sa na výstup na Johan. Na hrebeni smerom k Drienčiu sme si miestami užili výhľady na novobanské štále, Veľký Inovec, Sedlovú skalu, Vojšín a Kostivrch, ale aj na Vtáčnik, Žiar nad Hronom či Kremnické vrchy. Na žarnovickej strane sme využili lokálnu odbočku na Ihanovskú vyhliadku, odkiaľ s nám odhalila Voznica s vŕškom Smrkáčik, ústím cyklistami obľúbenej Richňavskej doliny a rybníkom. Na Ihanovskej lúke sme sa posilnili zabaleným obedom a pokračovali ďalšou krátkou, ale na "stúpanie výdatnou" odbočkou na Kožený vrch. Kožený vrch je obľúbeným miestom na lesné vychádzky obyvateľov žarnovického sídliska.

Reportáž nájdete v archíve RTVS: 

/slovensko.rtvs.sk/relacie/radiovikend...z-novej-bane-do-zarnovice...

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram