VISEGRAD 4 BICYCLE RACE PO TRETÍ KRÁT V NOVEJ BANI

Súčasťou cyklistického leta na Slovensku i v Regióne GRON budú aj preteky vyšehradskej štvorky v Novej Bani. Tento rok sa ich termín posunul o dva týždne skôr - 8. a 9.7.2023. V sobotu pri tom pôjde o preteky žien (Respect Ladies Race 2023), v nedeľu si sily zmerajú muži v pretekoch Visegrad 4 Bicycle Race 2023. Ide o prestížne medzinárodné preteky v cestnej cyklistike, preto v oboch kategóriách nebudú chýbať ani slovenskí súťažiaci.

Okrem mesta Nová Baňa sa na organizácii podieľa aj Slovenský zväz cyklistiky a občianske združenie VRCHY SK. Spoluorganizátorom je aj naša OOCR. K aktivitám, ktoré sa pravidelne snažíme podporovať, patria aj organizované podujatia – najmä v spolupráci s členmi. Pre rozvoj cestovného ruchu majú pritom najväčší prínos eventy s národným a medzinárodným významom.

Medzi také podujatia určite patria aj cyklistické preteky Vyšehradskej štvorky, nakoľko cyklistika a cykloturistika k regiónu stredného Pohronia nepochybne patria. V druhý júlový víkend Región GRON cyklistikou doslova ožije, keďže trasa pretekov nezahŕňa iba mesto Nová Baňa, ale aj okolité obce a mesto Žarnovica.

Visegrad 4 Bicycle Race 2023 & Respect Ladies Race 2023 však nebude iba o cyklistike. V meste na vás počas víkendu bude čakať bohatý sprievodný kultúrny program. Vybrať si môžete z programu mestského Kultúrneho leta 2023, v nedeľu večer sa môžete dosýtosti vyskákať na koncertoch Paľa Drapáka a skupiny Retro Active - Kabát Revival.

Inšpirácia ako v Novej Bani stráviť víkend

Nevynechajte sekciu Tipy na výlety a zistite, čo všetko môžete v meste a okolí vidieť či zažiť počas súťažného víkendu!

Event by sa však neuskutočnil bez podpory partnerov. Preto im aj touto cestou patrí od organizátorov veľké poďakovanie. Nielen pre cestovný ruch, ale aj pre rozvoj regiónu je dobré vidieť, že ľudia z Novej Bane a okolia radi podporia to, čo ich všetkých posunie vpred.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram