5 TIPOV NA VÝLETY V SKLENÝCH TEPLICIACH

1. TIP - KÚPELE SKLENÉ TEPLICE

V zime či v lete určite navštívte kúpele s Parenicou -  európskym unikátom - jaskynným parným kúpeľom. Kávu si dajte v Kursalóne, obed v reštaurácii u Borna a môžete sa tu i ubytovať či prísť na wellness pobyt. Banský kúpeľ, kúpeľ Márie Terézie, masáže, sauny a v lete vonkajšie kúpalisko, pridajte sa k spokojným návštevníkom i vy. Jedným z nich bol svojho času i Goethe!

2. TIP - ZANIKNUTÝ HRAD TEPLICA

Záujemci o turistiku a históriu by sa zo Sklených Teplíc mali vybrať na zaniknutý hrad Teplica, tí s dobrou kondíciou zdolajú trasu do hodiny napriek strmšiemu začiatku. Pod hradom sa dozviete čo to z histórie na informačnej tabuli a priamo na kopci  potom  môžete hľadať a zisťovať čoho zvyškom sú zachované ruiny múrov. Na kratší a menej náročný variant sa vyberte z Repišťa.

3. TIP - KEČKA NAD BRALCAMI

Ak vám učaroval Slovenský raj, kúsok z neho nájdete aj v Štiavnických vrchoch pri Hliníku nad Hronom. Rebríky, reťaze, skaly, výhľady, to prináša okružná túra okolo Kečky nad Bralcami. cestou pôjdete aj okolo pozostatkov ťažby ružového ryolitu, z ktorého bol vyrobený morový stĺp na Trojičnom námestí v Banskej Štiavnici. Zdatní turisti ocenia možnosť vyraziť na túru priamo zo Sklených Teplíc cez hrad Teplica.

4. TIP - REPIŠTE - VRCH BIMBÍZ A KRÍŽ VENOVANÝ HOKEJISTOM

Do obce Repište to máte pár minút, dokonca aj autobusom, malá dedinka ponúka krásne lúky, výhľady i lesy. A nájdete tu unikát - na vŕšku Bimbíz stojí jediný kríž na Slovensku, ktorý je venovaný slovenským hokejistom, a to tým, ktorí vyhrali zlato v roku 2002! Keď už tu budete zájdite aj na miesto kde stoja Wilkensove stromy (pri autobusovej zastávke Pionier) alebo pohľadajte aj ďalšie kríže. Oplatí sa prísť aj na bicykli!

5. TIP - HRAD MARCUS

Pre niekoho stredoveký hrad v plnej kráse, pre iného nevkusný gýč, to je hrad Marcus. Novodobú stavbu dal postaviť istý podnikateľ pre svojho syna. Hoci nie je otvorený pre verejnosť ani obývaný, púta pozornosť okoloidúcich a mnohí sem chodia  cielene. Z Repišťa to k nemu máte asi 45 minút pohodovej chôdze, príďte si spraviť vlastný názor či fotografiu. Alebo sa len zastavte pri túre na Zlatý vrch  či cyklovýlete po okolí.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram