Bajkom okolo Hrošovho vrchu

Okružná cyklotrasa prevedie skúsenejších bikerov jedinečnými prírodnými scenériami v krásnom prostredí roztrúsených novobanských štálov. Modro značená cyklotrasa meria 27,6 km, pričom prekonáva prevýšenie vyše 900 výškových metrov.

Trasa je obojsmerná so začiatkom na Námestí sv. Alžbety v Novej Bani. Odporúčaný smer je z mesta Nová Baňa smerom doľava, po Lazníckej ceste k Sedlovej skale a sedlu Kuchyňa. Na trase vás čakajú dve náročnejšie stúpania - na Bujakov vrch a na Kostivrch.

V druhej polovici trasy sa preveziete ponad novobanský tajch - jedinú takúto banskú nádrž na tomto brehu Hrona. Po vystúpaní na majer Kostivrch sa následne dlhým klesaním zveziete späť do mesta Nová Baňa.

Ak vás cyklotrasa zaujala...

Na portáli Outdooractive nájdete ešte viac informácií o cyklotrase Bajkom okolo Hrošovho vrchu, ale aj o ďalších trasách v našom regióne. Svoj výlet si tu môžete aj naplánovať či zaznamenať.

Na tejto cyklotrase môže prebiehať ťažba dreva, resp. pracovná činnosť Mestských lesov Nová Baňa s.r.o. Pri prejazde preto, prosím, zvýšte opatrnosť a obozretnosť.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram