Bajkom ponad vodopád

Cyklotrasa Bajkom ponad vodopád je najkratším z okruhov v okolí Novej Bane, no je zároveň najkrajším. Začína, tak ako aj ostatné okruhy, v meste Nová Baňa, na parkovisku na Námestí sv. Alžbety, kde nájdeme aj tabuľu s mapou miestnych okruhov.

Celý okruh meria 18,7 km a svojím profilom je vhodný pre zdatnejších cyklistov. Značený a aj zjazdný je obojsmerne, ale odporúčaný smer je: Nová Baňa - Záhrb - Hájenka - Stará Huta - Chotár - Sedlová cesta - Viničná cesta - Borina - Nová Baňa.

Cyklotrasa vedie lesnými cestami, po asfaltke a prístup k Starohutskému vodopádu vedie aj turistickým chodníkom. Tu teda treba z bicykla na chvíľu zosadnúť, odbočiť z cyklotrasy a k vodopádu prejsť asi 300 metrov peši. Za ten pohľad a spomienkovú fotku to však určite stojí. Vodopád vďaka okolitej skalnatej scenérií patrí k najkrajším na strednom Slovensku.

Ak vás cyklotrasa zaujala...

Na portáli Outdooractive nájdete ešte viac informácií o cyklotrase Bajkom ponad vodopád, ale aj o ďalších trasách v našom regióne. Svoj výlet si tu môžete aj naplánovať či zaznamenať.

Na tejto cyklotrase môže prebiehať ťažba dreva, resp. pracovná činnosť Mestských lesov Nová Baňa s.r.o. Pri prejazde preto, prosím, zvýšte opatrnosť a obozretnosť.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram