Bajkom ponad vodopád

Cyklotrasa Bajkom ponad vodopád je najkratším z okruhov v okolí Novej Bane, no je zároveň najkrajším. Začína, tak ako aj ostatné okruhy, v meste Nová Baňa, na parkovisku na Námestí sv. Alžbety, kde nájdeme aj tabuľu s mapou miestnych okruhov.

Celý okruh meria 18,7 km a svojím profilom je vhodný pre zdatnejších cyklistov. Značený a aj zjazdný je obojsmerne, ale odporúčaný smer je: Nová Baňa - Záhrb - Hájenka - Stará Huta - Chotár - Sedlová cesta - Viničná cesta - Borina - Nová Baňa.

Cyklotrasa vedie lesnými cestami, po asfaltke a prístup k Starohutskému vodopádu vedie aj turistickým chodníkom. Tu teda treba z bicykla na chvíľu zosadnúť, odbočiť z cyklotrasy a k vodopádu prejsť asi 300 metrov peši. Za ten pohľad a spomienkovú fotku to však určite stojí. Vodopád vďaka okolitej skalnatej scenérií patrí k najkrajším na strednom Slovensku.

Ak vás cyklotrasa zaujala...

Na portáli Outdooractive nájdete ešte viac informácií o cyklotrase Bajkom ponad vodopád, ale aj o ďalších trasách v našom regióne. Svoj výlet si tu môžete aj naplánovať či zaznamenať.

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram