Bajkom okolo Novej Bane

Okružná cyklotrasa vás prevedie prírodnými scenériami v okolí Novej Bane. Je ideálna pre skúsenejších cyklistov, ktorí majú radi výzvy.

bikepark-Drozdovo

Červená cyklotrasa je najdlhším okruhom v rámci 3 novobanských cyklotrás. Na úseku 40 km nastúpate takmer 1300 výškových metrov, takže sa jedná o okruh strednej až ťažkej náročnosti na kondíciu aj techniku v zjazdoch.

Trasa vás prevedie pokojnými okrajovými časťami mesta Nová Baňa a zároveň ponúkne jedinečné výhľady. Je obojsmerná, odporúčame ju však začať z centra mesta smerom k časti Záhrb a miestnej časti Bukovina. Odtiaľ vás trasa zavedie k lyžiarskemu stredisku a Bike parku Drozdovo. Tu sa môžete občerstviť a pokračovať ďalej cez sedlo Kuchyňa do obce Malá Lehota. Následne trasa pokračuje náročnejším stúpaním cez majer Kostivrch návratom do Novej Bane.

Ak vás cyklotrasa zaujala...

Na portáli Outdooractive nájdete ešte viac informácií o cyklotrase Bajkom okolo Novej Bane, ale aj o ďalších trasách v našom regióne. Svoj výlet si tu môžete aj naplánovať či zaznamenať.

Na tejto cyklotrase môže prebiehať ťažba dreva, resp. pracovná činnosť Mestských lesov Nová Baňa s.r.o. Pri prejazde preto, prosím, zvýšte opatrnosť a obozretnosť.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram