Detské ferraty a rekreačný areál Zvonička

zvonička nová baňa
Rekreačno-oddychový areál Zvonička

Rekreačný areál Zvonička je vyhľadávanou lokalitou mesta Nová Baňa, ktorý vznikol okolo Zvonice postavenej v roku 1874. V roku 2022 tu bol otvorený detský ferratový areál, ktorý pozostáva z troch sektorov s rôznymi typmi lezeckých prvkov.  Náročnosť ferratových trás je B a C, preto sú vhodné pre začiatočníkov a deti. V bufete Zvonička sa dá celoročne občerstviť a zapožičať si ferratové sety. V areáli je i detské ihrisko či ohnisko, a v lete sa tu konajú rôzne podujatia ako koncerty či Anna bál s dlhoročnou tradíciou.

Cez Zvoničku prechádza rovnomenný náučný chodník, ktorý vedie k Rozhľadni Háj i k blízkej Červenej a Havranej skale. Tieto miesta patria medzi najkrajšie vyhliadkové lokality v okolí Novej Bane. Náučný chodník Zvonička má dĺžku asi 6 233 m, má 5 zastávok, je obojsmerný, okružný, celoročne prístupný a nenáročný. Pútnické miesto Kohútovo so Zvoničkou spája Záhradný les, kde rastie vyše 2500 stromov a krov. Od železničnej stanice sem vedie žltá značka, na ktorú sa dá pripojiť aj z centra mesta.

Rekreačný areál s náučným chodníkom sa utvoril okolo zvonice z roku 1874, na ktorej sú umiestnené dva zvony z dielne Jozefa Pozdecha.

Parkovanie je možné na parkovisku pri Kohútove, odkiaľ je to na Zvoničku asi 10 minút pešo nenáročným terénom. Zaparkovať však môžete i v meste, na bezpatnom parkovisku neďaleko Jednoty, odkiaľ sa viete napojiť na žltú značku.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram