10.TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH VTÁČNIK

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bola zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená bude spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

10. TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH VTÁČNIK

TRVANIE: 16.3.2022 - 27.3.2022

AKO SA ZAPOJIŤ:

V čase trvania výzvy sa vyberte na túru na vrch Vtáčnik, nájdite nálepku Región GRON, odfoťte sa s ňou alebo s iným rozpoznateľným objektom na mieste, tak aby ste na fotografii boli aj vy. Vašu fotografiu potom zverejnite pod príspevok k danej výzve na facebooku alebo pošlite do správy na instagrame. Ak sociálne siete nepoužívate, pošlite nám fotografiu emailom na adresu info@regiongron.sk.

Termín na zverejnenie fotografie: do 27.3.2022

Žrebovanie výhercu 10. výzvy: 28.3.2022

TURISTICKÁ TRASA - VRCH VTÁČNIK

Vtáčnik (1346 m. n m) je najvyšším vrchom rovnomenného pohoria a býva obľúbeným cieľom turistov, cyklistov a v zime aj skialpinistov. Vedie sem viacero turistických trás, tá najkratšia začína v centre obce Kľak (tu aj zaparkujte). Väčšina trasy je značená zelenou značkou a prvou zaujímavosťou popri ceste je chránený areál Ivanov salaš so vzácnymi biotopmi. Po úvodných dvoch hodinách chôdze si môžete oddýchnuť na lavičkách pri Partizánskej chate. Na počesť partizánov, ktorí tu mali hlavné útočisko, bol nad chatou vysadený les Škurátka v tvare päťcípej hviezdy. Od chaty nasleduje záverečná, asi 1,5 hodinová etapa s prudším stúpaním lesom, ktorý sa pred vrcholom zmení na obnažené skalné bralá. Úsek je značený stále zelenou, len v závere sa mení na červenú. Na vrchole vás čaká dominantný kovový kríž  a výhľady na okolité pohoria - v ideálnych podmienkach vidno aj Nízke a Vysoké Tatry. Spod vrcholu vám odporúčame spraviť si krátku zachádzku (po červenej značke) ku Kláštorskej skale. Je to najvýraznejšie skalné bralo na hrebeni týčiace sa vysoko nad okolitý terén a ponúka krásne výhľady. Ak si trúfate na dlhú túru, pokračujte ďalej po červenej na Rúbaný vrch a žltej až do obce Ostrý Grúň. Kratší variant, stále však viac ako 5 hodinový a 14 km dlhý, je návrat tou istou cesto do obce Kľak.

Pohorie: Vtáčnik

Mesto: Kľak

Nadmorská výška: 1346 m n. m.

Čas: približne 5,5 hodiny

Dĺžka:  14 km

Prevýšenie: približne 900 metrov

Náročnosť: náročná

Parkovanie: pri Obecnom úrade v obci Kľak

Všeobecné informácie o kampani Zimná turistická výzva:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Štatút výzvy a podmienky účasti

Nálepky s logom budú po skončení výzvy odstránené.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

[su_gmap address="48.6237225N, 18.6347619E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram