3.TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH HULÍN

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bola zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená bude spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

3. TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH HULÍN 

TRVANIE: 8.12.2021 - 19.12.2021 - respektíve + 2 týždne od konca zákazu chodenia do prírody mimo okres.

AKO SA ZAPOJIŤ:

V čase trvania výzvy sa vyberte na túru na vrch Hulín, nájdite nálepku Región GRON, odfoťte sa s ňou alebo s iným rozpoznateľným objektom na mieste, tak aby ste na fotografii boli aj vy. Vašu fotografiu potom zverejnite pod príspevok k danej výzve na facebooku alebo pošlite do správy na instagrame. Ak sociálne siete nepoužívate, pošlite nám fotografiu emailom na adresu info@regiongron.sk.

Termín na zverejnenie fotografie: do 19.12.2021 - respektíve + 2 týždne od konca zákazu chodenia do prírody mimo okres

Žrebovanie výhercu 1. výzvy: 20.12.2021 - respektíve 1 deň po skončení výzvy

TURISTICKÁ TRASA - VRCH HULÍN

Vrch Hulín (650 m n.m.) známy aj ako Biela skala sa nachádza pri Novej Bani, nad obcou Brehy v Štiavnických vrchoch. Na vrchol vedie žltá značka, ktorá začína na začiatku obce, kde sa nachádza aj parkovisko. V prvom úseku trasa prechádza cez menší kopec s kalváriou osadenou v roku 2019. Následne je možné spraviť si zachádzku na menší kopec Kališný vrch s krížom. Po krátkom úseku po lúke chodník pokračuje lesom a je lemovaný starými stromami. Na vrchole vás čaká plošina s lavičkou a výhľady na Štiavnické vrchy a panorámu Novej Bane. Cesta na vrchol trvá približne 1,5 h a meria cca 3 km. Pod vrcholom sú drevené stoly so sedením pre oddych a občerstvenie. Z vrcholu túra pokračuje po žltej značke po odbočku na vrch Chlm (odbočka na jeho vrchol trvá pol hodinu tam aj späť), kde sa napája na zelenú značku. Po nej sa dostanete za približne 45 minút po ďalší bod Schlosberg a prejdete 2,6 km. Nájdete tu stopy po stredovekej banskej činnosti – veľké pingy, ryhy a štôlne. Najzachovalejšia štôlňa má názov Johann De Deo, dostupná je však len na vlastnú zodpovednosť. Posledný asi 4 km dlhý úsek Schlosberg - Brehy vedie po asfaltke alebo neznačeným lesným chodníkom, ktorý je nad ňou. Na asfaltke sa môžete osviežiť vodou z prameňa Uhliarka, ktorý sa nachádza nad potokom popri ceste. Kratší variant túry predstavuje možnosť vrátiť sa z vrcholu rovnakou cestou po žltej naspäť do obce Brehy. Na trase v rámci obce si pozrite vyše 200 ročný Fabkovie domček so slamenou strechou. Hrnčiarske múzeum pri parkovisku môžete navštíviť v sezóne po dohode s majiteľmi.

Pohorie: Štiavnické vrchy

Obec: Brehy

Nadmorská výška: 650 m n. m.

Čas: približne 5 hodín

Dĺžka: 12,2 km

Prevýšenie: približne 530 metrov

Náročnosť: stredne náročná

Parkovanie: na začiatku obce na parkovisku pri Hrnčiarskom múzeu

Všeobecné informácie o kampani Zimná turistická výzva:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Štatút výzvy a podmienky účasti

Nálepky s logom budú po skončení výzvy odstránené.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

[su_gmap address="48.3992828N, 18.6790214E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram