8.TURISTICKÁ VÝZVA - MARKOV VRCH

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bola zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená bude spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

8. TURISTICKÁ VÝZVA - MARKOV VRCH

TRVANIE: 16.2.2022 - 27.2.2022

AKO SA ZAPOJIŤ:

V čase trvania výzvy sa vyberte na túru na MARKOV VRCH, nájdite nálepku Región GRON, odfoťte sa s ňou alebo s iným rozpoznateľným objektom na mieste, tak aby ste na fotografii boli aj vy. Vašu fotografiu potom zverejnite pod príspevok k danej výzve na facebooku alebo pošlite do správy na instagrame. Ak sociálne siete nepoužívate, pošlite nám fotografiu emailom na adresu info@regiongron.sk.

Termín na zverejnenie fotografie: do 27.2.2022

Žrebovanie výhercu 8. výzvy: 28.2.2022

TURISTICKÁ TRASA - MARKOV VRCH

Markov vrch (937 m n.m.) je jedným z kopcov pohoria Vtáčnik v Kľakovskej doline. Ide o najvyšší kopec malej dediny Píla, z ktorej odporúčame na túru vyraziť. Na túre vás čakajú úseky vedúce lesom i lúkami v oblasti známej špecifickým roztrúseným osídlením - štálmi. Začiatok modro značenej trasy je pri potravinách Jednota, kde je možné zaparkovať.  Po prejdení obce odbočte pri Obecnom úrad doprava a pokračujte Bolvovou dolinou. 4,5 km úsek lesnou cestou  končí pri Búriovom štále s pamätníkom a informačnou tabuľou o novinárovi Gavrilovi Gryzlovovi. Ten tu prežil posledné roky života. Odtiaľto prejdete po modrej značke ešte 1,7 km lesom so stúpaním a odbočíte na neznačený krátky chodník, ktorým sa napojíte na cyklotrasu Ostrý Grúň – Píla. Po nej sa dostanete pod vrchol, na ktorý dorazíte po 15 minútach neznačenou, ale dobre viditeľnou cestou. Na vrchole vás čakajú drevené lavičky a stôl a schránka s vrcholovou knihou. Z vrcholu je dobrý výhľad na Štiavnické a  Kremnické vrchy, Veľkú Fatru, Poľanu a v pozadí aj Nízke Tatry. Naspäť sa vyberte rovnakou cestou alebo, ak ste zdatní turisti, spravte si okruh po cyklotrase či neznačenom chodníku podľa mapy. Kľakovská dolina poskytuje aj výborné podmienky pre horskú cykloturistiku pre zdatných cyklistov vďaka značeným cyklotrasám prepájajúcimi dediny Kľak, Ostrý Grúň, Píla, Hrabičov a Župkov. Pod Markov vrch sa dostanete po cyklotrasách z obcí Ostrý Grúň, Kľak, Hrabičov či Župkov pešo či na bicykli.

Pohorie: Vtáčnik

Mesto: Píla (pri Žarnovici)

Nadmorská výška: 937 m n. m.

Čas: 5 hodín

Dĺžka: 14,3 km

Prevýšenie: 555 metrov

Náročnosť: stredne náročná

Parkovanie: v rámci obce, pri potravinách Jednota

Túru na Markov vrch absolvoval aj redaktor Ladislav Eliáš z Rádia Slovensko. Reportáž bola odvysielaná v relácii Rádiovíkend 12.2.2022. Vypočuť si ju môžete tu: Rádiovíkend - reportáž z túry na Markov vrch

Všeobecné informácie o kampani Zimná turistická výzva:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Štatút výzvy a podmienky účasti

Nálepky s logom budú po skončení výzvy odstránené.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 

 

[su_gmap address="48.5591383N, 18.6094439E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram