SPOZNAJ SUSEDA S REGIÓNOM GRON

Poznáte svojich susedov? Ak nie, nevadí, toto leto ich môžete spoznať spolu s Regiónom GRON!

Stredné Pohronie už vďaka nám objavujete. Viete však, čo sa dá robiť na Hornej Nitre či v Topoľčiankach? Aké zaujímavosti, okrem tých notoricky známych, ukrýva Banská Štiavnica či okolie Kremnice? Všetko sú to miesta, čo by sme kameňom dohodili z Regiónu GRON. Všetky tieto regióny sú našimi susedmi. Poznáme ich však? A poznajú vôbec oni nás?

Spolu s nami budete môcť absolvovať štyri turistické výstupy na známe i menej známe vrcholy, ktoré sú hraničnými bodmi Regiónu GRON a okolitých regiónov. Zlatý vrch, Vtáčnik, Veľký Inovec či Dolná Klapa, to všetko sú hranice, kde sa po výživnej turistike stretneme so susedmi, ktorí nám pôjdu oproti. Načerpáte tak inšpiráciu na ďalšie výlety, či už u nás v regióne alebo v tých susedných.

Ako to bude celé prebiehať?

Čakajú nás celkovo štyri spoločné turistické výstupy:

- 11.5. sa vyberieme na Zlatý vrch v Štiavnických vrchoch

- 15.6. pôjdeme na najvyšší vrch nášho regiónu – Vtáčnik

- 13.7. sa prejdeme na Veľký Inovec

- 10.8. preskúmame výhľady z málo známeho kopca Dolná Klapa neďaleko Žiaru nad Hronom

V spolupráci s okolitými regiónmi bude možné na každý z cieľov výstupov vyraziť z dvoch rôznych miest – z vybraných lokalít Regiónu GRON a príslušného susedského regiónu.

Budete mať taktiež jedinečnú možnosť dozvedieť sa o cieľoch našich výstupov zaujímavé informácie. Ak sa vyberiete na niektorý z vrchov práve z Regiónu GRON bonusom pre vás určite bude aj výklad turistického sprievodcu počas výstupu.

Aktuálne informácie k spoznávaniu susedov sledujte na našom Facebooku alebo webe.

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu SR.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram