ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA - SPOLOČNÝ VÝSTUP NA ROZHĽADŇU HÁJ

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bude zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

1. TURISTICKÁ VÝZVA – SPOLOČNÝ VÝSTUP NA ROZHĽADŇU HÁJ, NOVÁ BAŇA

Zimnú turistickú výzvu odštartujeme spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj. Príďte osláviť sviatok študentstva spolu s nami do prírody, stretnite sa so známymi či spoznajte nových ľudí. Zapojte sa do výzvy, získajte odmenu a aj možnosť vyhrať víkendový pobyt v kúpeľoch. Túru zakončíme na Zvoničke, kde sa budete môcť občerstviť v rovnomennom celoročne otvorenom bufete.

TERMÍN: 17.11.2021

ČAS STRETNUTIA: 10:00

MIESTO STRETNUTIA: Areál pútnického miesta Kohútovo

DOBA TRVANIA: cca 3 hodiny

Na náš výstup sa chystajú aj nadšenci turistiky z cestovateľského webu www.dobrodruh.sk. Ak sa k nim chcete pridať, potvrďte svoju účasť na podujatí na facebooku, ktoré je k výstupu vytvorené: Výstup na Rozhľadňu Háj s dobrodruhom.sk


TURISTICKÁ TRASA - ROZHĽADŇA HÁJ

Rozhľadňa Háj sa vypína nad Novou Baňou a je populárnym turistickým cieľom v regióne. Na rozhľadňu vedie žlto značená trasa kopírujúca Náučný chodník Zvonička začínajúca pri pútnickom mieste Kohútovo s možnosťou parkovania. Trasa je okružná, odporúčame však zvoliť smer doľava k najbližšiemu bodu Štamproch, kam prídete po 1,5 km mierneho stúpania. Nasleduje 1,5 km úsek so strmším stúpaním končiaci sa plošinou s rozhľadňou a posedením. Z rozhľadne je vidno Novobanskú kotlinu, hrebeň Pohronského Inovca, Slovenskú bránu pri Hronskom Beňadiku či masív Vtáčnika. Na mieste odporúčame si spraviť aj zachádzku k bývalému kameňolomu, kde sa ťažil ryolit. Od rozhľadne cesta začína klesať a asi po 2 km ste pri Červenej a Havranej skale s vyhliadkovými bodmi. V týchto miestach sa trasa pretína s Banským náučným chodníkom, ktorým môžete pokračovať okľukou až po Zvoničku, ak si chcete trasu predĺžiť a vidieť viac. Inak pokračujte od Červenej skaly smerom dole a za 15 minút sa ocitnete v rekreačnom areáli Zvonička. Nájdete tu celoročne otvorený bufet s pestrou ponukou, preliezku či lezeckú stenu a lanovú dráhu pre deti i ohnisko. V rámci areálu sa nachádza aj Záhradný les, ktorý tvoria domáce i cudzokrajné dreviny. Stromy lemujú posledný úsek túry až po kaplnku Kohútovo, kde sa túra i Záhradný les končí.

Pohorie: Vtáčnik

Obec: Nová Baňa

Nadmorská výška: 625 m n. m

Čas: približne 3 hodiny

Dĺžka: 6,5 km

Prevýšenie: približne 370 metrov

Náročnosť: mierne náročná

Parkovanie: parkovisko pri Kohútove

Ďalšie informácie: 1. turistická výzva - Rozhľadňa Háj

Všeobecné informácie:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Podľa predpisov platných od 15.11.2021 sa podujatie sa bude konať v režime kompletne zaočkovaný a na vlastnú zodpovednosť.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

[su_gmap address="48.4337883N, 18.6567592E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram