A IDE SA NA ZVONIČKU!

grafika huska gronka zvonička

Rekreačný areál Zvonička je vyhľadávanou lokalitou mesta Nová Baňa, ktorý vznikol okolo Zvonice postavenej v roku 1874.

Zvonička Nová Baňa

V roku 2022 tu bol otvorený detský ferratový areál, ktorý pozostáva z troch sektorov s rôznymi typmi lezeckých prvkov.

Náročnosť ferratových trás je síce B a C, ale sú vhodné najmä pre začiatočníkov a deti (sú prispôsobené skôr detskej výške).

bufete Zvonička sa dá celoročne občerstviť a zapožičať si ferratové sety. V areáli je i detské ihrisko či ohnisko.

Cez Zvoničku prechádza rovnomenný náučný chodník, ktorý vedie k Rozhľadni Háj i k blízkej Červenej a Havranej skale. Tieto miesta patria medzi najkrajšie vyhliadkové lokality v okolí Novej Bane. Náučný chodník Zvonička má dĺžku asi 6 km, 5 zastávok, je obojsmerný, okružný a celoročne prístupný.

Pútnické miesto Kohútovo so Zvoničkou spája Záhradný les, kde rastie vyše 2500 stromov a krov. Od železničnej stanice sem vedie žltá značka, na ktorú sa dá pripojiť aj z centra mesta.

O tom, že "na Zvoničke" to počas sezóny žije, sa môžete prísť presvedčiť na vlastné oči. Od júna do polovice septembra tu v roku 2023 už druhý rok prebieha Kultúrne leto na Zvoničke. V rámci neho si z bohatej ponuky kultúrnych podujatí či koncertov si mohol a ešte aj vyberie každý.

Vrcholom Kultúrneho leta bude koncert Petra Lipu, ktorý bude v sobotu 12. augusta o 20:00. Príďte zažiť jazzový večer v príjemnom lesnom prostredí s výborným občerstvením. Pivné špeciály alko i nealko, limonády či originálne dezertné nápoje z Gazdovstva Zelienka nájdete v Novej Bani práve tu na jednom mieste.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram