DROZDOVO - BIKE PARK I TÚRA

Stredné Pohronie je regiónom mnohých tvárí. Alebo by sme mohli povedať, že rád prezlieka kabáty. Nemyslíme to však vôbec v negatívnom zmysle týchto slov. Skôr je to o tom, že tu návštevníci nájdu množstvo aktivít v každom ročnom období.

Výborným príkladom je lyžiarske stredisko Drozdovo. V letnej sezóne si tu veru nezalyžujete, no zjazdovka sa počas leta mení na bikepark s množstvom trás rôznej náročnosti.

Na biku sa tu vyšantíte dosýtosti, na začiatok trailov vás aj s bicyklom odvezie poma a vy si už len vychutnávate jazdu dolu kopcom.

Ak nie ste práve fanúšikom dvojkolesových parťákov do prírody, okolie Drozdova ponúka niekoľko možností na nenáročné až stredne náročné túry. Ich charakter však využitie bicyklov nevylučuje, práve naopak - mnohé sa prekrývajú s cyklotrasami či jednoducho sú zjazdné.

Za nás odporúčame určite trasu vedúcu na Veľký Inovec, najvyšší vrch Pohronského Inovca. Vyraziť môžete od areálu Drozdova, modrá značka je najkratšou trasou, ktorú zvládnu malí dobrodruhovia i zaslúžilí turisti. Celodenná trasa začína v centre obce Veľká Lehota, okruh možno absolvovať po modrej, žltej a zelenej značke.

Aby ste sa pri potulkách regiónom nestratili...

Pozrite si našu turistickú a cykloturistickú mapu a naplánujte si svoju trasu. Alebo sa zastavte v Penzióne Drozdovo, našu mapu si tu môžete prezrieť či vziať aj v klasickej papierovej podobe.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram