TÚRY V HLINÍKU NAD HRONOM

Určite ste už postrehli, že najviac rozšírenou aktivitou, ktorú v Regióne GRON môžete robiť je turistika. Nachádza sa tu množstvo trás rôznej náročnosti, farieb, dĺžok i charakteru. Jedným z našich tipov ako spojiť technickejšiu trasu (nejaké retiazky či rebrík) s kochaním sa výhľadmi či zaujímavými prírodnými úkazmi, je určite túra na Kečku nad Bralcami.

Lokalita Kečky sa nachádza medzi obcami Hliník nad Hronom a Sklené Teplice, v Štiavnických vrchoch. Turisti, ktorí tu už boli, trasu zvyknú prirovnať k tým v Slovenskom raji, hoci nie je až taká dlhá či exponovaná. Predsa sa tu však nájdu úseky, ktoré vás očaria či prekvapia.

Turistikovať sa však dá aj na menej náročných trasách a vychádzku v prírode možno spojiť s poznávaním miestnej histórie. V Hliníku nad Hronom odporúčame vybrať sa na kopec Zmina, kde sa nachádza najkrajšia a najväčšia kalvária v regióne!

Hlinícka kalvária je zaujímavá i tým, že má jeden raritný prvok. Okrem dvoch radov kaplniek Krížovej cesty tu nájdete aj neobvyklú tretiu - tzv. Cestu oslávenia, ktorú tvoria výjavy Slávnostného ruženca. Súsošie Golgoty s tromi krížmi je XII. zastavením a záver Krížovej cesty je XIV. zastavenie Kaplnka (kostolík).

Kam ďalej z Hliníka nad Hronom?

Ak potrebujete poradiť, kam sa z Hliníka vybrať ďalej či akú zaujímavosť v okolí navštíviť, inšpirujte sa v našej turistickej mape!

Hliník nad Hronom je však aj obcou plnou kultúry a podujatí. Neveríte? Tak napríklad v posledný augustový víkend sa tu budú lúčiť s letom vo veľkom štýle. Podujatie Maj sa LETO je tradičnou akciou plnou zábavy a hudby každý rok.

maj-sa-leto-2023-plagat-hlinik-nad-hronom

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram