Po štáloch z Hrabičova do Horných Hámrov

cyklotrasa z horných hámrov do hrabičova

Farba: žltá

Dĺžka cyklotrasy: 9,3 km

Prevýšenie: 340 m

Náročnosť: MTB / SPORT

Prevažne lesná cyklotrasa prepája obce Hrabičov a Horné Hámre. Prechádza viacerými osadami - štálovým osídlením, ktoré je pre náš región typické. Cyklistom ponúka atraktívne výhľady, ktoré sú zároveň i príjemnými oddychovými miestami.

Trasa je obojsmerne zjazdná. V prípade začiatku v Hrabičove je potrebné vyraziť z centra obce popri kostole do časti Hríbovci. Tu je potrebné pozorne sledovať značenie, aby ste sa neodklonili od trasy, ktorá tu mierne stúpa. Okolité domčeky postupne nahradia stromy a keď miniete poľnohospodárske družstvo trasa sa prudko stočí doprava. Pokračovať treba smerom k osadám Smelákovci a Zajacovci. Na križovatke pri kaplnke je možné modrou trasou odbočiť do doliny Nebojsa až k hradu Revište na druhej strane kopca. Žltá trasa z bodu Smelákovci pokračuje miernym stúpaním po lesnej ceste okolo usadlosti Čierťaže, ktorá je najvzdialenejšou časťou obce Hrabičov.

Odtiaľto už trasa iba klesá, za usadlosťou sa povrch cesty mení na asfaltový. Trasa vedie popri Hornohámorskom potoku a ústi v obci Horné Hámre pri cintoríne. Odtiaľto sa možno vrátiť do Ostrého Grúňa po hlavnej ceste (za Hornými Hámrami odbočte vpravo) a spraviť z trasy okruh. Možné je však aj pokračovať doľava do Žarnovice a napojiť sa na cyklotrasy v Štiavnických vrchoch alebo doprava smerom na okolie obce Veľké Pole. Z Horných Hámrov môžete vyraziť aj do Novobanskej kotliny, a to po žlto značenej spojke smerujúcej na majer Kostivrch.

Na tejto cyklotrase môže prebiehať ťažba dreva, resp. pracovná činnosť Lesov SR, š.p. Pri prejazde preto, prosím, zvýšte opatrnosť a obozretnosť.

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram