Pokútskou dolinou po trase lesnej železničky

Farba: zelená

Dĺžka cyklotrasy: 14 km

Prevýšenie: 630 m

Náročnosť: MTB / SPORT

Cyklotrasa sa začína na konci obce Hrabičov. Z hlavnej cesty odbočíte doprava smerom na chatu Kollárová. Pokračujete asfaltovou cestou približne 2 km k Ranču Blanc, kde sa môžete občerstviť. Asi o 500 m ďalej je ďalšia odbočka smerom doprava na chatu Kollárová. Nachádza sa v príjemnom a pokojnom prostredí a je možné si tu zajednať i ubytovanie a využívať ju ako východzí bod pre absolvovanie cyklotrás a peších trás v okolí. Cyklotrasa ku chate nezachádza - pokračuje rovno asfaltkou teraz už aj s miernym postupným stúpaním. Po asi 3 km sa dostanete k najznámejšiemu miestu tejto cyklotrasy - k Pokutskému mostu. Je zachovaným pozostatkom lesnej železničky, ktorá v minulosti premávala v tomto prostredí a je obľúbeným miestom na krátky oddych.

pokutsky most cyklotrasa

Od mosta pokračujte ďalej po ceste, až sa dostanete na Pavlovu lúku. Odtiaľto sa začína krátky (4,5 km) okruh. Odporúčame zvoliť si smer trasy vľavo. Prejdete okrajom chráneného areálu Ivanov salaš, vystúpate až k Partizánskej chate. Odtiaľto je možné po žlto značenej trase pokračovať na hrebeň pohoria Vtáčnik. Zelená trasa však od chaty pokračuje k Pokutskému vodopádu. Nakoniec zjazdom zídete späť na Pavlovu lúku. Z Pavlovej lúky sa treba vrátiť rovnakou trasou do Hrabičova. Ak máte chuť si výlet predĺžiť, odporúčame z Pavlovej lúky pokračovať po žltej cyklotrase smerom na Gronštolne a do obce Prochot.

Na tejto cyklotrase môže prebiehať ťažba dreva, resp. pracovná činnosť Lesov SR, š.p. Pri prejazde preto, prosím, zvýšte opatrnosť a obozretnosť.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram