2.TURISTICKÁ VÝZVA - KEČKA NAD BRALCAMI

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bola zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená bude spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

2. TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH KEČKA NAD BRALCAMI

TRVANIE: 24.11.2021 - 5.12.2021 - respektíve + 2 týždne od konca zákazu chodenia do prírody mimo okres. Výzva je od 10.12.2021 predĺžená do 26.12.2021

AKO SA ZAPOJIŤ:

V čase trvania výzvy sa vyberte na túru na vrch Kečka nad Bralcami, nájdite nálepku Región GRON, odfoťte sa s ňou alebo s iným rozpoznateľným objektom na mieste, tak aby ste na fotografii boli aj vy. Vašu fotografiu potom zverejnite pod príspevok k danej výzve na facebooku alebo pošlite do správy na instagrame. Ak sociálne siete nepoužívate, pošlite nám fotografiu emailom na adresu info@regiongron.sk.

Termín na zverejnenie fotografie: do 5.12.2021 - respektíve + 2 týždne od konca zákazu chodenia do prírody mimo okres. Po predĺžení výzvy je nový termín na zverejnenie fotografie do 26.12.2021

Žrebovanie výhercu 1. výzvy: 6.12.2021 - respektíve 1 deň po skončení výzvy. Po predĺžení výzvy je nový termín žrebovania 27.12.2021

TURISTICKÁ TRASA - VRCH KEČKA NAD BRALCAMI

Turisti, ktorí trasu poznajú, ju prirovnávajú k tým v Slovenskom raji. Lokalita sa nachádza na okraji Štiavnických vrchov, len pár kilometrov od Žiaru nad Hronom, na ceste vedúcej do Sklených Teplíc. Trasa na Kečku je značená zelenou farbou a má charakter okruhu. Začína pri rázcestníku „Bralce“, ku ktorému sa možno dostať z parkoviska na okraji Hliníka nad Hronom pri bývalom poľnohospodárskom družstve za necelých 10 minút chôdze. Okružná trasa je jednosmerná, čo si všimnete aj na značení (je len z jednej strany) a prevedie vás množstvom zaujímavých miest. Pre trasu sú typické nevšedné skalné útvary – pozostatky ťažby ružového ryolitu v lokalite – ale aj zákonom chránená flóra. Slovenský raj tu pripomínajú exponované miesta vybavené reťazami a rebríkmi, nechýbajú výhľady do širokého okolia. Pre zdatnejších turistov odporúčame sa k okruhu vydať zo Sklených Teplíc cez hrad Teplica po žltej a neskôr po zelenej značke. Z pár hodinovej vychádzky si tak spravíte celodenný výlet. Po túre na Kečku sa môžete zregenerovať v Kúpeľoch Sklené Teplice, patria k najstarším kúpeľom na Slovensku a ukrývajú svetový unikát – jaskynný parný kúpeľ.

Pohorie: Štiavnické vrchy

Obec: Hliník nad Hronom

Nadmorská výška: 428 m n. m

Čas: približne 2 hodiny

Dĺžka: 5,5 km

Prevýšenie: približne 300 metrov

Náročnosť: stredne náročná

Parkovanie: na okraji Hliníka nad Hronom na parkovisku pri PD (pod Szabóovou skalou)

Všeobecné informácie o kampani Zimná turistická výzva:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Štatút výzvy a podmienky účasti

Nálepky s logom budú po skončení výzvy odstránené.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

[su_gmap address="48.5322192N, 18.8124803E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram