4.TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH VEĽKÝ INOVEC

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bola zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená bude spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

4. TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH VEĽKÝ INOVEC

TRVANIE: 22.12.2021 - 2.1.2022

AKO SA ZAPOJIŤ:

V čase trvania výzvy sa vyberte na túru na vrch Veľký Inovec, nájdite nálepku Región GRON, odfoťte sa s ňou alebo s iným rozpoznateľným objektom na mieste, tak aby ste na fotografii boli aj vy. Vašu fotografiu potom zverejnite pod príspevok k danej výzve na facebooku alebo pošlite do správy na instagrame. Ak sociálne siete nepoužívate, pošlite nám fotografiu emailom na adresu info@regiongron.sk.

Termín na zverejnenie fotografie: do 2.1.2022

Žrebovanie výhercu 4. výzvy: 3.1.2022

TURISTICKÁ TRASA - VRCH VEĽKÝ INOVEC

Veľký Inovec (901 m n.m.) je najvyšším vrchom pohoria Pohronský Inovec, ktorý sa vypína neďaleko Novej Bane. Vydať sa naň dá viacerými trasami z rôznych miest, pričom vždy pôjde o krajinársky atraktívny výlet. Najmenej náročná okružná trasa začína pri lyžiarskom stredisku a bike parku Drozdovo, kde sa dá zaparkovať. Trasa vedie po modrej značke a jej začiatok je kúsok pod parkoviskom na príjazdovej ceste. Od Sedla Inovec sa mení značka na červenú, ktorá vás privedie až na vrchol Veľkého Inovca. Pod vrcholom sa nachádza Chata Inovec s možnosťou celoročného občerstvenia počas víkendov.  Sú tu krásne výhľady do okolia, vraví sa, že krajšie ako z vrcholu, ktorý je odtiaľ pár minút. Vrcholu, zvetranému andezitovému bralu, dominuje maľovaný štátny znak s pamätnou tabuľou „Pravda víťazí“. Z vrcholu sa vydajte ďalej po červenej až po Loksovu lúku a ďalej pokračujte po cyklotrase, ktorá vedie cez lyžiarsky svah až sa dostanete späť k penziónu Drozdovo. Tento variant je veľmi nenáročný a je to túra vhodná aj pre deti. Záujemci o náročnejšie túry môžu absolvovať trasu z Novej Bane po Rudnej magistrále (20 km, 6 hodín tam aj späť). Zaujímavý je aj okruh zo Starej Huty, kde odporúčame spraviť si zachádzku k archeologickej lokalite Zámčisko s kamennými pozostatkami rannostredovekého hradiska.

Pohorie: Pohronský Inovec

Mesto: Nová Baňa

Nadmorská výška: 901 m n. m.

Čas: približne 2 hodiny

Dĺžka: 6,2 km

Prevýšenie: približne 240 metrov

Náročnosť: nenáročná

Parkovanie: parkovisko pri penzióne Drozdovo

Všeobecné informácie o kampani Zimná turistická výzva:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Štatút výzvy a podmienky účasti

Nálepky s logom budú po skončení výzvy odstránené.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

[su_gmap address="48.4102433N, 18.5436125E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram