6.TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH VOJŠÍN

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bola zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená bude spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

6. TURISTICKÁ VÝZVA - VRCH VOJŠÍN

TRVANIE: 19.1.2022 - 30.1.2022

AKO SA ZAPOJIŤ:

V čase trvania výzvy sa vyberte na túru na vrch VOJŠÍN, nájdite nálepku Región GRON, odfoťte sa s ňou alebo s iným rozpoznateľným objektom na mieste, tak aby ste na fotografii boli aj vy. Vašu fotografiu potom zverejnite pod príspevok k danej výzve na facebooku alebo pošlite do správy na instagrame. Ak sociálne siete nepoužívate, pošlite nám fotografiu emailom na adresu info@regiongron.sk.

Termín na zverejnenie fotografie: do 30.1.2022

Žrebovanie výhercu 6. výzvy: 31.1.2022

TURISTICKÁ TRASA - VRCH VOJŠÍN

Na tretí najvyšší vrch Pohronského Inovca - Vojšín je možné sa vydať z rôznych miest. Zvoliť si môžete variant, ktorý bude celodennou túrou, ale aj nenáročnú prechádzku. Pri voľbe nenáročného výletu sa vyberte do Malej Lehoty, na Adamcov štál, a hneď na začiatku pri bývalých potravinách Jednota, môžete aj zaparkovať. Kúsok vyššie pri kaplnke začína modrá značka, ktorou sa miernym stúpaním dostanete až po výrazný bod vysielač, pri ktorom je kríž. Kráčať budete nádhernou širokou lúkou s výhľadmi na štále Malej Lehoty a kopce v pozadí. Od kríža pokračujte po modrej značke smerom k lesu, potom odbočte doľava a pripojte sa na Náučný chodník Vojšín a pokračujte až na vrchol. Tu sa vám naskytnú výhľady na pohoria Tribeč, Vtáčnik, Štiavnické vrchy a aj ich najvyššie vrcholy. Ďalej sa vydajte naprieč lúkou k vysielaču a rovnakou cestou späť. Môžete sa pustiť aj trasou popri bývalom lyžiarskom vleku a napojiť sa na cestu, ktorá vás privedie na tú, ktorou ste prišli. Možnosťou s vyššou náročnosťou je absolvovať celú trasu obojstranného Náučného chodníka Vojšín, ktorý začína v Starej Hute a končí pri Andezitovom kamennom mori v Malej Lehote (trvanie 4-5 hodín). Vyraziť sa dá aj z Veľkej Lehoty či z miestnej časti Novej Bane Chotár po modrej značke smer Sedlo Kuchyňa a cez Bujakov vrch až po Vojšín. Pri trasách, ktoré končia v inom bode ako začínajú odporúčame využiť autobusové spojenie.

Pohorie: Pohronský Inovec

Mesto: Malá Lehota

Nadmorská výška: 819 m n. m.

Čas: 2 hodiny

Dĺžka: 5 km

Prevýšenie: približne 260 metrov

Náročnosť: nenáročná

Parkovanie: Malá Lehota - Adamcov štál - budova bývalých potravín

Všeobecné informácie o kampani Zimná turistická výzva:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Štatút výzvy a podmienky účasti

Nálepky s logom budú po skončení výzvy odstránené.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

[su_gmap address="48.4817944N, 18.5979314E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram