7.TURISTICKÁ VÝZVA - ZANIKNUTÝ HRAD TEPLICA

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bola zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená bude spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

7. TURISTICKÁ VÝZVA - ZANIKNUTÝ HRAD TEPLICA

TRVANIE: 2.2.2022 - 13.2.2022

AKO SA ZAPOJIŤ:

V čase trvania výzvy sa vyberte na túru na zaniknutý hrad TEPLICA, nájdite nálepku Región GRON, odfoťte sa s ňou alebo s iným rozpoznateľným objektom na mieste, tak aby ste na fotografii boli aj vy. Vašu fotografiu potom zverejnite pod príspevok k danej výzve na facebooku alebo pošlite do správy na instagrame. Ak sociálne siete nepoužívate, pošlite nám fotografiu emailom na adresu info@regiongron.sk.

Termín na zverejnenie fotografie: do 13.2.2022

Žrebovanie výhercu 7. výzvy: 14.2.2022

TURISTICKÁ TRASA - ZANIKNUTÝ HRAD TEPLICA

Pozostatky hradu zo 14. storočia sa nachádzajú v kopcoch nad obcou Sklené Teplice. Vidieť tu možno už len terénne nerovnosti a zvyšky múrov opevneného sídla, ktoré však v minulosti plnilo významnú úlohu. Hrad patril k sústave hradov, ktoré strážili prechod po ceste popri Hrone. V súčasnosti sa k nemu turisti môžu vydať z obce Sklené Teplice. Z centra treba vyraziť po žltej turistickej značke. Po 45 minútach chôdze do strmšieho kopca sa značka stretáva so zelenou, ktorá vás po 20 minútach dovedie až na samotný hrad. Pod hradom sa nachádza informačná tabuľa o jeho histórii. Z vrcholu je možné vidieť na kopce s hradmi Revište či Žakýl, ktoré boli v minulosti vo vizuálnom spojení. Späť do Sklených Teplíc sa možno vybrať po rovnakej trase alebo sa pri rázcestníku zelenej a žltej značky odpojiť na zelenú trasu smer „Pod kapitulskými bralami“. Táto turistu po 20 minútach strmšieho zostupu dovedie k rekreačnej oblasti s rybníkom, odkiaľ sa po prašnej ceste dá do obce vrátiť za približne 30 minút. Trasu vedúcu k hradu križuje aj cyklotrasa a tí zdatnejší môžu po zelenej značke pokračovať až do obce Bzenica, prípadne túru spojiť s okruhom na Kečku nad Bralcami pri Hliníku nad Hronom. Na hrad vedie aj kratšia výstupová trasa – z obce Repište, tá však nie je značená, výstup odtiaľto trvá asi 30 minút.

Pohorie: Štiavnické vrchy

Mesto: Sklené Teplice

Nadmorská výška: 620 m n. m.

Čas: 2 hodiny

Dĺžka: 4,7 km

Prevýšenie: 312 metrov

Náročnosť: mierne náročná

Parkovanie: na okraji obce Sklené Teplice na odstavnom parkovisku

Všeobecné informácie o kampani Zimná turistická výzva:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Štatút výzvy a podmienky účasti

Nálepky s logom budú po skončení výzvy odstránené.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

[su_gmap address="48.5329433N, 18.8472914E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram