9.TURISTICKÁ VÝZVA - ZANIKNUTÝ HRAD RUDNO

ZIMNÁ TURISTICKÁ VÝZVA REGIÓNU GRON

10 TURISTICKÝCH VÝZIEV - 10 TURISTICKÝCH TRÁS


  • TRVANIE VÝZVY - November 2021 - Marec 2022
  • SPOLOČNÉ VÝSTUPY - Výzva bola zahájená spoločným výstupom na Rozhľadňu Háj 17.11.2021  a ukončená bude spoločným výstupom na vrch Vtáčnik 19.3.2022.
  • 1 HLAVNÁ CENA - ak sa vyberiete aspoň na jednu túru z 10. výziev a splníte podmienky, budete zaradený do záverečného žrebovania o pobyt v  Kúpeľoch Sklené Teplice pre dve osoby.  
  • 10 DARČEKOVÝCH BALÍČKOV - po skončení každej výzvy vyžrebujeme 1 účastníka, ktorý získa napríklad turistickú fľašu a multifunkčnú šatku.
  • ODMENA PRE KAŽDÉHO - každý, kto sa zúčastní aspoň jednej výzvy, získa odznak výzvy, brožúrku turistických trás a mapu regiónu. Odmeny sa budú rozdávať na prvom a poslednom výstupe. Medzi tým si ich bude možné vyzdvihnúť v kancelárii Regiónu GRON v Novej Bani po dohode alebo budú zaslané poštou.

9. TURISTICKÁ VÝZVA - ZANIKNUTÝ HRAD RUDNO

TRVANIE: 2.3.2022 - 13.3.2022

AKO SA ZAPOJIŤ:

V čase trvania výzvy sa vyberte na túru na zaniknutý hrad RUDNO, nájdite nálepku Región GRON, odfoťte sa s ňou alebo s iným rozpoznateľným objektom na mieste, tak aby ste na fotografii boli aj vy. Vašu fotografiu potom zverejnite pod príspevok k danej výzve na facebooku alebo pošlite do správy na instagrame. Ak sociálne siete nepoužívate, pošlite nám fotografiu emailom na adresu info@regiongron.sk.

Termín na zverejnenie fotografie: do 13.3.2022

Žrebovanie výhercu 9. výzvy: 14.3.2022

TURISTICKÁ TRASA - ZANIKNUTÝ HRAD RUDNO

Málo známy zaniknutý hrad Rudno je súčasťou Pohronskej hradnej cesty, ktorá prepája hradné lokality nachádzajúce sa v minulosti popri rieke Hron. V súčasnosti z vrcholu kopca síce nie sú výhľady, ale objavíte tu reliéfne pozostatky a zvyšky opevnenia. Taktiež sa na trase stretnete i s uvítacím hradným totemom a tabuľou s informáciami o hrade. Oba prvky sú aktuálne pripravené na osadenie, ktoré prebehne v najbližších dňoch. Celková dĺžka trasy priamo z obce je asi 3 km po vrchol/hrad a dá sa absolvovať za približne 1,5 hodiny, s cestou späť sa zmestíte do 3 hodín. Výlet je možné započať priamo v centre obce Rudno nad Hronom. Auto odstavíte na parkovacej ploche pred Obecným úradom oproti kostolu. Odtiaľ sa napojíte na červenú turistickú značku - Rudnú magistrálu a pokračujete cez celú dedinu približne 1,5 km k ďalšiemu turistickému smerovníku (môžete si to i uľahčiť a tento úsek prejsť autom, ktoré potom necháte zaparkované na okraji cesty, ak nájdete miesto). Od tohto smerovníka červená trasa schádza z asfaltky a smeruje na lesnú cestu. Po úvodnom krátkom stúpaní trasa pokračuje príjemným lesným prostredím stále po červenej značke. Po ďalšom približne 1 km prídete opäť na rázcestie. Tu schádzate z hlavnej červenej trasy na vedľajšiu a pokračujete doľava lesnou cestou, ktorou sa dostanete na hrebeň kopca a ďalej až na hrad. Tento úsek má približne 1,5 km a je vyznačený ako odbočka taktiež červenou značkou.

Trasu si môžete pozrieť v mape tu: Trasa - zaniknutý hrad Rudno

Pohorie: Štiavnické vrchy

Mesto: Rudno nad Hronom

Nadmorská výška: 416 m n. m.

Čas: 3 hodiny

Dĺžka:  7 km

Prevýšenie: približne 190 metrov

Náročnosť: mierna

Parkovanie: pri Obecnom úrade v Rudne nad Hronom

Všeobecné informácie o kampani Zimná turistická výzva:  Zimná turistická výzva Regiónu GRON

Štatút výzvy a podmienky účasti

Nálepky s logom budú po skončení výzvy odstránené.

Kampaň Zimná turistická výzva Regiónu GRON je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

[su_gmap address="48.4218797N, 18.6954017E"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram