VYRAZÍŠ NA SPLAV HRONA?

Zdvihnúť kotvy a vyrážame!

Rieka Hron je u nás synonymom splavovania. Zvládnu to na nej začiatočníci i menší vodáci a približne v 20 km intervaloch je možné niekde zakotviť a oddýchnuť si. Vodácka sezóna prebieha práve počas leta, preto dlho neváhajte a príďte si to skúsiť!

Odporúčame vám využiť služby autokempingu Drevenice Revište. Je to vodácky kemp so všetkým, čo na splavovanie potrebujete. Základňa v Revištskom Podzámčí je jedným z najlepšie vybavených táborísk v regióne a ideálnym miestom kde začať či ukončiť splav. Okrem kempovania je tu možnosť zapožičať si rafty a kanoe a zabezpečiť si dopravu z miesta nalodenia či vylodenia.

Kemping je vybavený spoločnými sociálnymi zariadeniami (WC a sprchy s teplou vodou), elektrickými prípojkami, ohniskami, altánkom a detským ihriskom, priestormi na športové aktivity. V drevenici s reštauráciou a recepciou sa dá tiež ubytovať v 2- a 3-lôžkových izbách. Za príplatok je možné ubytovanie s domácim miláčikom.

Výhodou je, že sa nachádza priamo pod hradom Revište, takže si naň počas vodáckeho výletu môžete spraviť vychádzku. Chcete vidieť ako hrad vyzeral v 17. storočí? Nie je problém! S aplikáciou 3D Revište, ktorú si ľahko zdarma stiahnete do mobilu, sa počas prehliadky hradu prenesiete do čias jeho najväčšej slávy.

Ak nie ste dušou vodáci, ale napríklad cyklisti, na splav Hrona sa dostanete aj na bike-u. K spomínanej Drevenici Revište vedie jedna z cyklotrás z Kľakovskej doliny. Vydať sa tak môžete na cyklovýlet z Ostrého Grúňa a po modrej si to namieriť k vodáckej základni alebo aj priamo na nádvorie hradu Revište.

Drevenica Revište je ideálnym miestom pre začiatok splavu smerom do Lodenice pod orechmi v obci Brehy či ako výstupné miesto, ak začnete splav v Lodenici v Hliníku nad Hronom. Obe spomínané vodácke základne poskytujú základnú výbavu pre vodákov - miesto na kempovanie, ohniská, toalety, sprchy so studenou vodou. Po dohode je možné zabezpečiť prenájom raftov, kanoe či občerstvenie pre väčšiu skupinu.

Pozrite si, čo môžete robiť počas splavu!

Ak hľadáte inšpiráciu na výlet počas prestávky v splavovaní, preštudujte si našu mapu.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram