IDE SA NA PRETEKY TRAKTOROV!

Takmer na konci sveta, teda na konci Regiónu GRON, sa na lúkach a vŕškoch Pohronského Inovca rozprestiera malebná dedinka - Malá Lehota. Ak však do nej zavítate, okamžite zistíte, že vlastne vôbec nie je až taká "malá". Malá Lehota je typickou dedinou so štálovým osídlením - skupinkami domov roztrúsených po okolí. Príďte sa na vlastné oči pokochať krásou miestneho prostredia, napríklad už 15. júla! V tento prázdninový deň sa tu totiž uskutočnia preteky aké inde nezažijete.

Pod Vojšínom štále malá lehota

V lokalite Pavlova lúčka nad obcou budú medzi sebou súťažiť traktory Zetor 25. Súťažiť sa bude v rýchlostných disciplínach, no traktoristi vám predvedú aj zručnosť v práci s prevodovkou. Komplet info hľadajte tu na našom webe, v sekcii Podujatia.

Zetor-Cup-25-Mala-Lehota

Traktormi to však v Malej Lehote nekončí. Malebné prostredie Malej Lehoty ponúka niekoľko ďalších zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Zájdite napríklad až na Debnárov štál, odkiaľ sa najkratšou trasou dostanete k jedinej sprístupnenej jaskyni na strednom Pohroní. Jazvinská jaskyňa nie je veľká, no napríklad takým netopierom každý rok slúži ako zimovisko.

jazvinská jaskyňa

Ak máte radi turistiku, odporúčame výlet na vrch Vojšín. Kopec dominuje obci nezameniteľnou siluetou korunovanou vykrývačom. Priamo z obce (z časti Skálie) naň vedie turistický chodník, ktorý síce neustále stúpa, no napokon vás odmení neopakovateľnými výhľadmi do šíreho okolia.

vrch vojšín

Ak hľadáte ďalšiu inšpiráciu...

Prelistujte si našu turistickú brožúru! Nájdete v nej tipy na výlety nielen v okolí Malej Lehoty.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram