KĽAKOVSKÁ DOLINA NA BIKU

Cyklotrasy jednoznačne patria medzi najsilnejšie zbrane Regiónu GRON. Neveríte? Tak sa spolu na to pozrime. Na strednom Pohroní sa môžete dosýta kochať neopakovateľnými výhľadmi, objavovať priemyselné dedičstvo regiónu či na bicykli prísť až na nádvorie hradu.

Pozornosti cyklistu by nemala uniknúť Kľakovská dolina – menej známe okolie mesta Žarnovica. Za „maskou“ priemyslom poznačenej oblasti sa ukrývajú malebné štálové usadlosti, ale aj rozľahlé lesy i lúky ponúkajúce výhľady široko-ďaleko.

Na bicykel môžete pri tom nasadnúť už v meste Žarnovica. Odtiaľ prejdete mimo hlavnej cesty až za obec Horné Hámre, kde odbočíte smerom do obcí Župkov či Ostrý Grúň. To už sa ocitnete uprostred Kľakovskej doliny, sprevádzať vás pri tom bude naša cyklomapa umiestnená na jednotlivých trasách. Významnou križovatkou cyklotrás je obec Píla, kde sa môžete vybrať smerom na Novobansko, na Vtáčnik, ale aj smerom na obec Veľké Pole.

Pýtate sa, aké cyklotrasy to tu teda máme? Tak, medzi tie náročnejšie patrí určite dlhá, modrou farbou značená, cyklotrasa z Ostrého Grúňa do Píly, ale v tesnom závese za ňou (z pohľadu náročnosti) je žltá cyklotrasa, ktorá vás z Hrabičova prevedie do Horných Hámrov. V Regióne GRON však platí, že čím viac si nejakú cyklotúru odmakáte, tým krajšími výhľadmi a zážitkami vás odmení.

Z ústia Pokútskej doliny pri Ranči Blanc, kde môžete načerpať sily, sa dá po modrej cyklotrase vyraziť na hrad Revište. Preleziete jeden - dva kopce a ste tam!

Ak však máte so sebou aj menších cyklistov, zatiaľ nemáte potrebnú kondičku alebo skôr preferujete menej náročné trasy, odporúčame okruh Pokútskou dolinou po zelenej.

Aby ste na biku nezablúdili...

Cyklomapu Kľakovskej doliny si môžete pozrieť aj online. Okrem samotných trás tu nájdete informácie o možnostiach občerstvenia, ubytovania, ale aj o zaujímavostiach konkrétnych trás.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram